Vánoční tvoření
18.12.2020

V rámci předmětu "Ruční práce" žáci třídy PI. nejen tvořili drobné dekorace, ale také dokončovali dárečky – trička zdobená savováním a barvami na textil.

Čtěte více >>

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY ŠKOLY!!!
7.9.2020

K přečtení zde >>

Velikonoce v Zubrnicích

Vloženo: 23.3.2016 | Zobrazeno: 5262x
K svátkům jara neodmyslitelně patří Velikonoce a jejich tradice, a proto jsme se s turistickým kroužkem vypravili do lidového skanzenu v Zubrnicích, abychom se podívali, jak se slavily Velikonoce před 100 lety.

V sobotu 19. března se v malebné vesničce v Zubrnicích vítalo jaro - na statku voněly čerstvě upečené koláče, mazance a bábovky, přadlenky předly na kolovratech, děvčata malovala kraslice a chlapci pletli pomlázky. Na návsi tančily a hrály folklórní soubory a celá vesnice byla protkaná řemeslnými stánky nabízející dárkové předměty nebo lákavé dobroty. Přestože cesta tam i zpět byla opravdu náročná, výlet se nám moc líbil.

Mgr. Jana Voráčková