Informace Tady nic není :-(
Rozpočet a střednědobý výhled

Informace k přijímacímu řízení

Výsledky přijímacího řízení do 1. ročníku praktické školy dvouleté pro šk. rok 2024/2025

VYHLÁŠENÍ PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ DO PRAKTICKÉ ŠKOLY DVOULETÉ PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

(1.KOLO)

Přihlášky je možné podávat nejpozději do 20. 2. 2024

Praktická škola dvouletá

Kód oboru: 78-62-C/02

Název oboru: Praktická škola dvouletá

Stupeň poskytovaného vzdělání: střední vzdělání

Délka studia: 2 roky

Forma studia: denní

Zaměření oboru:

• Výživa a příprava pokrmů
  • Příprava na samostatný život

Obor je určen pro hochy i dívky.

Studium je ukončené závěrečnou zkouškou. Absolvent obdrží vysvědčení o závěrečné zkoušce.

Stručná charakteristika studia: Cílem přípravy je poskytnout žákům doplnění a rozšíření všeobecného vzdělání dosaženého v průběhu plnění povinné školní docházky na základních školách praktických nebo speciálních. Žáci získají základní pracovní návyky a dovednosti při činnostech v oborech vyučovaných v naší škole (výživa a příprava pokrmů, šití, ruční práce, péče o domácnost, práce v dílnách, na zahradě).

Školní vzdělávací program - „Klíč“ zpracovaný podle Rámcově vzdělávacího programu pro střední vzdělávání pro obor vzdělávání Praktická škola dvouletá 78-62-C/02 – s úpravami pro žáky se středně těžkým mentálním postižením, případně s lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším zdravotním postižením

Popis vzdělávacího programu:

Praktická škola dvouletá doplňuje a rozšiřuje žákům teoretické i praktické dovednosti získané v průběhu povinné školní docházky. Za předpokladu respektování individuálních zvláštností a schopností žáků je vzdělávací proces zaměřen na získání základních pracovních dovedností, návyků a pracovních postupů potřebných v každodenním i v budoucím pracovním životě. Poskytuje základy odborného vzdělání a manuálních dovedností v oboru dle zaměření přípravy a vedoucích k profesnímu uplatnění. Získané dovednosti mohou žáci také využít v dalším vzdělávání.

Způsob ukončování vzdělávání a doklad o dosaženém stupni vzdělání:

Vzdělávání se ukončuje závěrečnou zkouškou; dokladem o dosažení stupně vzdělání je vysvědčení o závěrečné zkoušce. Závěrečná zkouška v oborech vzdělání, v nichž se dosahuje stupně střední vzdělání, se skládá z ústní teoretické zkoušky z odborných předmětů a z praktické zkoušky z odborných předmětů. Obsah a organizace závěrečné zkoušky se řídí platnými předpisy. Úspěšným ukončením vzdělávacího programu žák získá střední vzdělání.

Uplatnění absolventa v praxi:

Cílem vzdělávání v praktické škole dvouleté je umožnit žákům osvojení vědomostí a dovedností potřebných k výkonu konkrétních činností v různých profesních oblastech i v každodenním životě a získat základy odborného vzdělávání a manuálních dovedností v oboru podle zaměření přípravy. Absolventi praktické školy dvouleté jsou připravováni pro jednoduché pracovní činnosti v oblasti služeb a výroby (např. v sociálních a komunálních službách, ve zdravotnictví, v zemědělství), případně pokračování v dalším vzdělávání.

Přijímací řízení: V rámci přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025 se nekonají přijímací zkoušky.

Podání přihlášky do 20. 2. 2024

Bližší informace na adrese: Základní škola speciální, Základní škola praktická a Praktická škola, Litoměřice, Šaldova 6, příspěvkové organizace, tel: 416 735 073

Kritéria pro přijetí:

• Splnění povinné školní docházky.
  • Odevzdání řádně vyplněné přihlášky v termínu.
  • Doporučení školského poradenského zařízení ke vzdělávání žáka se speciálními vzdělávacími potřebami. (studium je určeno pro žáky se středně těžkým mentálním postižením, případně s lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším zdravotním postižením)
  • K přihlášce je nutné doložit zdravotní způsobilost.

Další informace k přijímacímu řízení

• Uchazeči o studium ve střední škole budou po celé přijímací řízení vedeni pod registračním číslem.
  • Seznam přijatých uchazečů bude zveřejněn v řádném termínu dle MŠMT na internetových stránkách školy cza na vývěsce hlavního vchodu školy.
  • Na základě žádosti zákonného zástupce bude uchazeči vydáno potvrzení o přijetí.

Možnost odvolání

• Odvolání uchazeče proti rozhodnutí střední školy o výsledku přijímacího řízení lze podat ve lhůtě 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí.

Přijímání do 1. ročníku

Informace k přijímání do 1. ročníku školního roku 2024/2025

Přihlášky se budou podávat od 1. 2. 2024 do 20. 2. 2024.

Kritéria přijímacího řízení budou zveřejněna do 31. 1. 2024 na webu školy, dále v systému DIPSY a na úřední desce u vstupu do školy.

Podrobné informace k přijímacímu řízení lze nalézt na těchto odkazech:

www.msmt.cz

www.prihlaskynastredni.cz

Přihlášky podávejte od 1. 2. do 20. 2. 2024 jedním ze tří možných způsobů:

1) Elektronicky – www.dipsy.cz - velké množství požadovaných informací se vyplní z registrů obyvatel samo, nic netisknete, vše se elektronicky doručí střední škole

2) Výpisem ze systému – www.dipsy.cz  - vyplníte elektronicky údaje (údaje o škole a oborech lze vybrat z nabídky), doplníte přílohy, vytisknete a musíte v papírové podobě doručit střední škole

3) Listinnou podobou přihlášky - vytisknete, vyplníte, doplníte přílohy a musíte doručit v papírové podobě střední škole

Důležité změny:

• Potvrzení od lékaře je jako samostatná příloha přihlášky (nepotvrzuje se tedy v přihlášce). POZOR, na potvrzení od lékaře musí být správný kód oboru/oborů vzdělání!
  • Určení priority jednotlivých škol:
    • Na první místo v přihlášce uvedete nejvíce žádaný obor vzdělání ve vybrané škole.
    • Na druhé místo uvedete obor, kam má být vaše dítě přijato, když se nedostane do oboru na prvním místě.
    • Na třetí místo uvedete obor, kam má být vaše dítě přijato, pokud se nedostane ani do prvního ani do druhého oboru.
  • Zápisový lístek se již nepodává !!!

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.